בניית ציפורניים

אחת הדרכים לטיפוח הציפורן היא בניית ציפורניים – שיטה שבאמצעותה מאריכים את הציפורן ומעצבים אותה. עבור אלה שאינן מצליחות לגדל ציפורניים בעצמן, מדובר בפתרון קל וזמין.

קיימות כמה שיטות לבניית ציפורניים:

שיטת האקריל: ציפורן חזקה

תהליך בניית הציפורניים בטכניקה זו מבוצע באמצעות שיוף פני הציפורן הטבעית, מריחת חומר מקשר ועליו מריחת תערובת של נוזל ואבקת האקריל. כך יוצרים ציפורן מלאכותית בכל צורה ואורך. בסיום הנחת החומר, טכנאית הציפורניים משייפת את הציפורניים בכדי להחליק את התערובת וליצור ציפורן חלקה ומבריקה. תהליך הציפוי הראשוני אורך בין שעה לשעתיים.

באופן זה, יש למלא את הציפורניים החדשות שצמחו בין טיפול לטיפול לאחר כשלושה שבועות עד חודש. התוצאה המתקבלת היא ציפורניים חזקות מאוד, שאינן גמישות ואינן נשברות בקלות.

שיטת הטבילה: השיטה מהירה יותר

בדרך זו, הציפורן הטבעית עוברת שיוף, ולאחר מכן נמרח על גבה חומר מקשר. אחר כך דבק מיוחד נמשח על החומר המקשר, ולאחר מכן הציפורניים נ

טבלות באבקת אקריל ליצירת ציפוי. באמצעות טכניקה זו ניתן לקבוע את עובייה של הציפורן באמצעות מספר טבילות באקריל. שיטה זו מהירה יותר משיטת הציפוי האקרילי, אולם הציפורן המתקבלת יפה ועדינה. צריך לחזור על תהליך הציפוי אחת לשלושה שבועות לכל היותר.

ג'ל לציפורן טבעית: ג'ל לציפורן טבעית הינו חלופה מודרנית לשימוש באבקות ונוזלים.

השימוש בג'ל לציפורן הטבעית נותן מראה מבריק ורטוב ומקנה חוזק לשמירה על הציפורניים הטבעיות. אחד מן השימושים הרבים בג'ל הינו עבור מניעת התפצלות הציפורניים, איחוי סדקים וחיזוק הציפורניים. בשנים האחרונות הוכח הג'ל לציפורן הטבעית כפתרון יעיל ולכן גדל יותר ויותר הביקוש לשימוש בו בתהליך בניית ציפורניים.