טיפוח ציפורניים

טיפוח ציפורניים הינו פעילות פנאי, פועל יוצא של עולם השפע בו אנו חיים היום. טיפוח הציפורניים כולל טיפולים מגוונים: פדיקור ומניקור - רפואי וקוסמטי, מריחת ציפורניים בלק וציור עליהן, מריחת קרמים ושימוש בתכשירי טיפוח.

האהבה הנשית לציפורניים מטופחות חוצה שנים וגבולות גאוגרפיים. בסין השתמשו בצבעי ציפורניים כבר לפני יותר מ-3,000 שנה. הסינים נעזרו לצורך כך בצמח המסטיק, שעוות דבורים, חלבון הביצה וג'לטין. בנוסף, נעשה שימוש גם בצמח החינה בטיפוח ציפורני הנשים במזרח.

עולם של פינוק כדי להבין עד כמה מדובר בתופעה נפוצה, ניתן לקחת כדוגמה את העיר ניו-יורק. בכל פינה ניתן למצוא לפחות היכל ציפורניים אחד, שלרוב מנוהל על ידי נשים שמוצאן במזרח אסיה. זהו פינוק שכולו כיף, אינו יקר, שמלווה כמעט תמיד גם בעיסוי קל בידיים או ברגליים. אנשי מקצוע בתחום מעריכים, כי במנהטן לבדה יש כאלפיים היכלים לטיפוח הציפורן.

סביב עולם טיפוח הציפורן נבנתה גם תעשייה שלמה של טיפולים לגוף. מלבד עיצוב ציפורניים, הניו-יורקריות העסוקות מקבלות באותו המתחם גם טיפולי ספא, הסרת שיער בשעווה עיצוב גבות ומכוני שיזוף. תושבות ניו-יורק מתעקשות על טיפוח הציפורניים למרות החוסר התמידי בזמן פנוי. בשל עבודה זו סלוני הציפורניים במנהטן נפתחים בשבע בבוקר ונסגרים בחצות.

מהי בניית ציפורניים אחת השיטות לעיצוב הציפורן הינה בניית ציפורניים – טכניקה שבאמצעותה מאריכים את הציפורן ומעצבים אותה. עבור אלה שאינן מצליחות לגדל ציפורניים בעצמן, מדובר בפתרון קל וזמין. בניית הציפורן מאפשרת לציפורן הטבעית לגדול עם תמיכה. באופן הזה הציפורן מתחזקת ומתייצבת ויכולה בהמשך להמשיך לגדול מספיק כדי לצאת ולהמשיך לגדול ללא תמיכת הבנייה.

במסגרת טיפולי הבנייה יש להגיע כל שלושה שבועות אל טכנאית הציפורניים כדי להוסיף חומר מילוי ולנקות לכלוך וחיידקים שהצטברו. שיוף, ניקוי ומילוי הציפורן עלולים להחליש אותה ולחשוף את המטופלות לפציעות, זיהומים ומחלות. לכן חשובה מקצועיותה וניסיונה של הטכנאית כך שהנשים המגיעות אליה תהיינה בטוחות שהן בידיים טובות.